Airmar B122-200-MM Thru-Hull Long Stem Bronze Transducer Smart Sensor 200kHz
#9046246
#9046246
Special Order Estimated dispatch date: Jun 12 - Jul 2
Report incorrect product information
Accurate depth reading
Airmar B122-200-MM Long Stem Bronze Retractable Transducer Features:
  • Bronze, Flush, Long-Stem Housing
  • Depth: only
  • Usable Shaft Length with Fairing: ~55 mm (2.18”)
  • High-Performance Fairing block included
  • Handles up to 28° deadrise with fairing
  • Frequency: 200 kHz
  • Cone: 12°
  • RMS Power: 300 W