Challenger DC Fridge/Freezer with Lock 270L 12/24V/240V
#9188760
#9188760
Special Order Estimated dispatch date: May 23 - May 31
Report incorrect product information
Spacious and energy-efficient
Challenger DC Fridge/Freezer Features:
  • Superior design and thicker insulation
  • Provides years of efficient trouble-free operation
  • Sleek and modern stainless-steel look
  • Separate fridge and freezer
  • Free-standing upright fridge
  • Energy saving
  • Efficient DC compressor
Challenger DC Fridge/Freezer Specifications:
  • Model number: 0848
  • Gross capacity: 270L
  • Freezer capacity: 60L
  • Rated power: DC 12/24V OR 240V AC
  • Power consumption: 80W
  • External dimensions (WxDxH): 554 x 551 x 1687mm