ANDERSEN RA590120 Circuit Breaker 120 Amp
#9119089
#9119089
Special Order Estimated dispatch date: Jun 3 - Jun 21
Report incorrect product information
ANDERSEN RA590120 Circuit Breaker 120 Amp Features:
  • Manual reset
  • On-Off switch capability
  • External ignition protected (ABYC E-11; CE; SAE J1171)
  • Marine weatherproof rated
  • DC power systems only
  • 8mm (5/16) cable terminals (same as E1 motor unit)
  • Compatible with 40 12V and 52 24V winch sizes